اخبار

رعایت نکات و توصیه های بهداشتی برای شکست کرونا ویروس را باید جدی گرفت

رعایت نکات و توصیه های بهداشتی برای شکست کرونا ویروس را باید جدی گرفت

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان زابل با موضوع بیماری کرونا ویروس (covid19 )برگزار شد:

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با موضوع بیماری کرونا و انتظارات از سایر ادارات جهت کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس ( covid19) در شهرستان زابل برگزار شد.

در تاریخ ۹۸/۱۲/۱۹ جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان زابل با موضوع پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس (covid19) با حضور معاون فرماندار، معاون بهداشتی، مدیران دستگاههای اجرایی عضو کارگروه، در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان زابل برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر اکبری زاده معاون بهداشت دانشگاه ضمن خیر مقدم , به تشریح وضعیت بیماری کرونا (covid19) در منطقه سیستان پرداخت و گزارش عملکردی از فعالیت های آموزشی، پیشگیری، مراقبتی و درمانی که توسط پرسنل دانشگاه علوم پزشکی جهت این بیماری تاکنون در سطح منطقه سیستان انجام شده است ارائه نمودند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: بیماری کرونا ویروس را باید جدی گرفت و تمامی ادارات و سازمان ها در کنترل این بیماری باید همکاری لازم را داشته باشند. همچنین انتظارات دانشگاه علوم پزشکی از سایر ارگان ها و سازمان ها جهت کنترل بیماری را نیز بیان نمودند.

در ادامه دروهی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان زابل گفت: تا اطلاع ثانویه مرخصی تمام ادارات و سازمان ها لغو می باشد، همچنین تمامی اماکن بازی، قلیان سراها، استخرها و مراکز ورزشی، تالارهای پذیرایی تا اطلاع ثانویه تعطیل بوده و لازم است تمامی دستورالعمل های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به تمامی ادارات ارسال و اجرا شود.


در این کارگروه مقرر شد کارگاههایی که قصد تولید ماسک در سطح منطقه را دارند جهت اطمینان از سلامت ماسک تولیدی حتما باید مجوز سازمان غذا و دارو را اخذ نمایند و پس از تایید معاونت غذا و دارو مجاز به تولید و عرضه می باشند.

همچنین مقرر شد شهرداری در محل های پر تردد  اقدام به ایجاد ایستگاه های شستشوی دست استاندارد با تامین صابون مایع و سطل زباله پدال دار نماید . همچنین تمامی ادارات باید در قسمت ورودی اداره یک ایستگاه شستشوی دست برای کارکنان و ارباب رجوع راه اندازی نمایند.

از رادیو شهری زابل هم درخواست شد کمافی السابق در راستای اطلاع رسانی مستمر به مردم و معرفی سامانه خودارزیابی کروناویروس با دانشگاه علوم پزشکی همکاری نماید.۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید