اخبار

ضرورت استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی برای پوشش حداکثری بیمه اجتماعی

ضرورت استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی برای پوشش حداکثری بیمه اجتماعی
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت: استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی برای پوشش حداکثری بیمه اجتماعی جامعه هدف، لازم و ضروری است.
  نشست توسعه بیمه اجتماعی با حضور عباسعلی ارجمندی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل، امان الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان، جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و فعالان حوزه فرش در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 فرماندار ویژه شهرستان زابل با ارزیابی مثبت از نقش بیمه های اجتماعی در زندگی و معیشت مردم، اظهار داشت: برای برخورداری مردم از مزایای بیمه اجتماعی و حق و حقوق شهروندی نیاز به مشارکت همگانی در زمینه اطلاع رسانی است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت همه دستگاههای اجرایی، بخشداران و دهیاران در زمینه اطلاع رسانی‌ و هدایت روستاییان جهت برخوردای از مزایای صندوق، گفت: برای پوشش حداکثری بیمه اجتماعی جامعه هدف که در توسعه اقتصادی و کاهش ناهنجاری ها، ازجمله کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها و جلوگیری از رشد فزاینده حاشیه نشینی، نقش بسزایی دارد استفاده از ظرفیت همه دستگاههای اجرایی لازم و ضروری است.

 مدیر صندوق بیمه اجتماعی سیستان و بلوچستان در این نشست، ضمن ارائه گزارشی از ضریب پوشش بیمه اجتماعی در سطح شهرستان زابل، گفت: حفظ عزت نفس و کرامت انسانی مردم از اهداف مهم فعالیت صندوق بیمه اجتماعی بوده و می‌تواند آسایش و رفاه نسبی را برای بیمه شدگان و خانواده های آنان در شرایط سخت فراهم کند.

امان الله شاقوزایی ادامه داد: تولیدکنندگان و فعالین در حوزه های فرش و صنایع دستی ساکن شهرهای بزرگ هم میتوانند علاوه بر روستائیان، کشاورزان و عشایر برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی ثبت نام کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان، قالی و فرش سیستان و بلوچستان را یکی از اصیل‌ترین قالی‌های ایران عنوان کرد و افزود: نقش و رنگ قالی و فرش برگرفته از شرایط تاریخی، فرهنگی و منطقه‌ای است و صندوق بیمه اجتماعی در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان و فعالین حوزه فرش و صنایع دستی اعلام آمادگی می‌کند و میتوانند با مراجعه به نزدیکترین کارگزاری جهت ثبت نام و عضویت در صندوق اقدام کنند.

گزارش: ایلنا

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید