اخبار

همایش‌ پیشگیری از اعتیاد در زابل با هدف تغییر نگاه در جامعه

همایش‌ پیشگیری از اعتیاد در زابل با هدف تغییر نگاه در جامعه

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت: نخستین همایش استانی پیشگیری از اعتیاد با هدف تغییر نگاه و ماندگاری در جامعه برگزار شود تا از اثرگذاری بیشتری برخوردار باشد.

عباسعلی ارجمندی روز سه شنبه در نشست هماهنگی نخستین همایش استانی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر سیستان و بلوچستان در زابل افزود: در برگزاری این همایش باید از مردم و سازمان های مردم نهاد مرتبط با موضوع استفاده کرد چرا که یکی از ایرادات در جامعه عدم مشارکت مردم در آبادانی منطقه است.

وی اظهار داشت: پایه های همایش استانی باید درست گذاشته شود و با ایجاد دبیرخانه دائمی بدنبال ماندگار شدن و تغییر نگاه در مردم جامعه آسیب های آن کاهش پیدا کند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان  تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد میدان تمرین و ممارست مدیریت های اجتماعی است به طوری که در مدیریت های اصلی آزمون و خطا کاهش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه کارکردن با جوان هم سخت و هم شیرین است تصریح کرد: جوان امروز جوان تک محصولی نیست و هر محصولی را پذیرش نمی کند که نگاه ما باید به جوان ویترینی باشد.

ارجمندی گفت: جایگاه رسانه برای کسی که استفاده می کند تعریف نشده چرا که امروز فضای مجازی در سیستان محلی برای ناامیدی و بدون نتیجه، راه و تغییر نگاه است و مردم و خواص جامعه را ناامید می کند.

مسوول برگزاری نخستین همایش استانی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر افزود: این همایش با هدف تغییر نگاه پیشگیرانه با همکاری تمام دستگاههای مرتبط و با توجه نقش و جایگاه آن برگزار می شود.

سعید عرب گفت: همایش با رویکرد بازتوانی اجتماعی و اقتصادی افراد دچار سو مصرف مواد مخدر و با رویکرد پیشگیرانه و بررسی علل و عوامل موثر بروز آسیب اعتیاد در جامعه است.

وی ادامه داد: در این همایش بدنبال بررسی عوامل موثر بر بازسازی روانی، اجتماعی و اقتصادی افراد دچار سو مصرف مواد مخدر هستیم.

مسوول برگزاری نخستین همایش استانی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر گفت: فراخوان ارسال مقاله از هفتم تا ۳۰ اردیبهشت است و افراد می توانند مقالات خود را با محورهای آینده پژوهی اعتیاد، پیشگیری از اعتیاد گروه‌های در معرض خطر، شهرهای مهاجر پذیر و اعتیاد، نهاد خانواده و نقش آن در پیشگیری از اعتیاد، نقش رسانه های جمعی، فضای مجازی و پویش های مردمی در پیشگیری از اعتیاد، نقش آموزش و پرورش در ایجاد جذابیت های آموزشی و نشاط پروری با هدف پیشگیری از اعتیاد، ورزش و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، زنان، اعتیاد و سبک زندگی امروز، نقش قوه قضاییه و دستگاه‌های انتظامی در مبارزه با مواد مخدر، نقد و بررسی سیاست ها در برنامه های نظام مدیریت و برنامه ریزی برای مبارزه با مواد مخدر و ارائه راهکارها به همایش ارسال کنند.

وی افزود: افراد می توانند مقالات خود را تا ۳۰ اردیبهشت به ایمیل addictironrsearchzabol@gmail.com  ارسال کنند.

عرب تاکید گفت: این همایش با همکاری و همراهی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، اداره کل ورزش و جوانان سیستان وبلوچستان و سازمان مردم نهاد طنین امید و دانایی برگزار می گردد.

 

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید