اخبار

شرایط سیستان بحرانی‌ست

معاون استاندار و فرماندار ویژه زابل گفت: بدلیل شرایط ویژه و بحرانی و امکان ابتلای افراد به سویه جدید کرونا مراسم های عزا به شکل محدود وفقط باحضور اعضای درجه یک فرد متوفی برگزار می‌شود، کلیه تالارهای پذیرایی و همچنین برگزاری مراسم‌های عروسی تعطیل اعلام شده و با کسانی‌که در منازل‌شان مراسمی برگزار کنند برخورد قانونی وقضایی صورت خواهد گرفت.

عباسعلی ارجمندی دراین باره افزود: درچنین شرایط بحرانی نمی‌توان تنها از یک ارگان یا اینکه تنها از دانشگاه علوم پزشکی انتظار داشت که بحران را رفع نماید بلکه باید همگی درکنار هم درجهت رفع شرایط ایجاد شده به کمک دانشگاه علوم پزشکی بیاییم تا بتوانیم به روزهای عادی برگردیم و از بحران نجات خارج شویم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری شده در مجتمع بیمارستانی زابل ۱۳۷ نفر می باشد که ازاین تعداد ۶۳ بیمار کرونا مثبت هستند  و مابقی مشکوک به کرونا که تحت نظر می‌باشند.

وی در ادامه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۳۵۵ نفر فوتی در کل منطقه سیستان  داشته ایم که از این تعداد ۲۲۵ نفر کرونا مثبت بوده‌اند.

وی ادامه داد: در شرایط بحرانی همه باید بعنوان حلقه‌های یک زنجیر محکم و بزرگ درکنارهم باشیم، فراخوان بدهیم تا همه پای کاربیایند و باکاری جهادی بحران را بدرستی مدیریت کنیم

 بیمارستان خیریه الزهرا(س)، برای پذیرش بیماران سرپایی کرونا و حتی بستری کرونا تا ظرفیت ۲۰ تخت اعلام آمادگی کرده و از طرف دیگر بیمارستان تامین اجتماعی(هامون)، نیز باهمین ظرفیت اعلام آمادگی پذیرش برای بستری بیماران کرونایی را کرده است.

رئیس ستاد کرونای سیستان افزود: تلاش کرده‌ایم تا با وارد مدار کردن بیمارستان سل و استفاده از ظرفیت بیمارستانهای خیریه الزهرا(س) و بیمارستان تامین اجتماعی  ۱۰۵ تخت  جهت بستری بیماران کرونایی به تعداد تخت‌های بستری موجود اضافه کنیم.

ارجمندی ادامه داد: درمجموع تعداد تخت‌های خواب جهت بستری بیماران کرونایی در زابل به ۲۴۲ تخت خواهد رسید
۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید