اخبار

بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ناحیه صنعتی بنجار زابل

بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ناحیه صنعتی بنجار زابل

بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز ‌چهارشنبه با حضور در شهرستان زابل، از امکانات زیربنایی، آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و استقرار سرمایه گذاران در ناحیه صنعتی بنجار بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی ارجمندی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این ناحیه صنعتی ارائه و تصمیمات لازم برای ارتقاء وضعیت کنونی آن و اداره بهتر این منطقه توسط شرکت خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

وی در ادامه از واحد تولیدی "تعاونی ۵۰۲۷ هامون سیستان" در ناحیه صنعتی بنجار بازدید کرد.

رسولیان در این بازدید، ضمن گفت‌وگو با مدیران و کارگران این واحد صنعتی و تولیدی، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعالیت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ قرار گرفت و برای رفع موانع پیش روی فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در این ناحیه صنعتی دستورات لازم را صادر کرد.

واحد صنعتی "تعاونی ۵۰۲۷ هامون سیستان" که با سرمایه ‌گذاری ۱۳۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع در ناحیه صنعتی بنجار احداث و به بهره برداری رسیده است، ظرفیت تولید ۲۶ هزار و ۸۰۰ تن غذای دام و طیور در سال را دارد و برای ۸ نفر فرصت شغلی فراهم کرده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با حضور در جمع فعالان اقتصادی این ناحیه صنعتی، پای صحبت آنان نشست و به بررسی مشکلات مطرح شده از جمله امنیت، معافیت‌های مالیاتی، رفع مشکل کمبود آب و ارائه تسهیلات کم بهره به واحدهای تولیدی پرداخت و در هر مورد دستورات لازم را صادر کرد.

رسولیان در این دیدار اظهار داشت: سیستان و بلوچستان به‌عنوان اولین استان در طرح آمایش سرزمینی مد نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است و هدف از این سفر نیز علاوه بر بررسی مسائل و مشکلات شهرک‌ها و نواحی صنعتی و واحدهای تولیدی، توجه به نقاط ضعف و قوت این استان در طرح مذکور است.

وی تأکید کرد: نگاه دولت سیزدهم و وزارت صنعت، معدن و تجارت، توجه به استان‌های مرزی و توسعه اشتغال و صنعت در این مناطق است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به ظرفیت‌های گسترده شهرستان زابل و راه اندازی منطقه آزاد سیستان اظهار امیدواری کرد تحول جدی در بخش صنعت و فرآیند توسعه صنعتی این منطقه ایجاد شود.

رسولیان در ادامه احیاء واحدهای تولیدی غیرفعال و اتمام طرح‌های صنعتی درحال ساخت و ساز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را جزء اولویت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عنوان کرد.

استفاده از ظرفیت پساب فاضلاب شهری، راه حل مرتفع شدن بخشی از مشکلات کمبود آب واحدهای تولیدی

وی همچنین استفاده از ظرفیت پساب فاضلاب شهری را با توجه به کمبود آب و خشکسالی در بسیاری از نقاط کشور، راه حل مناسبی برای مرتفع شدن بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی دانست که در دستور کار قرار دارد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: متقاضیانی که در شهرک‌های صنعتی به آن‌ها زمین واگذار شده ولی با هدف سوداگری، قصد بهره برداری و تولید ندارند، آن اراضی بازپس گرفته شده و به سرمایه گذاران واقعی واگذار می‌شود.

رسولیان تصریح کرد: درحالی که دولت راه ورود کالاهای قاچاق و مشابه ساخت داخل را مسدود می‌کند، مردم و مصرف کنندگان داخلی نیز باید از وجود صنایع فعال و تولید کالای ایرانی باکیفیت در شهرک‌های صنعتی منتفع شوند.

ناحیه صنعتی بنجار دارای ۴۲ هکتار مساحت است که ۷ هکتار آن زمین صنعتی است.

این ناحیه صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق و تلفن برخوردار است و ۱۰ قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت ۳ هکتار در آن منعقد شده است.

۴ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید