اخبار

مانور زلزله جهت آموزش و آمادگی لازم دانش آموزان درمدارس شهرستان زابل

مانور زلزله جهت آموزش و آمادگی لازم دانش آموزان درمدارس شهرستان زابل
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان زابل بزرگترین آموزش همگانی به مناسبت هشتم آذر ماه همزمان با سراسرکشور(بیست و سومین مانور) با عنوان مانور زلزله ومدرسه ایمن درآموزشگاه شهید بهشتی باحضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل  برگزار شد.
عباسعلی ارجمندی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل در بیست و سومین مانور سراسری زلزله اظهار داشت: آموزش و آمادگی در برابر حوادث طبیعی باید به صورت مستمر وجود داشته باشد تا افراد در هنگام بروز حادثه ابتکار عمل را در دست داشته باشند.
 
 فرماندار زابل ادامه داد : هدف از برگزاری این مانور ارتقای آمادگی در مقابله با حوادث است.
 
ارجمندی با تاکید بر اینکه مدارس باید به محل امنی برای تجمع در هنگام بروز حوادث و بلایا تبدیل شود، گفت:‌یکی از چشم اندازها و اهداف ما این است که از مدارس به عنوان محلی امن برای اسکان حادثه‌دیدگان و دستگاه‌های امدادی در هنگام بحران‌ها و حوادث استفاده کنیم و به همین دلیل لازم است که مقاومت سازه‌ای مدارس بالا و برابر استانداردهای روز باشد.
 
 وی اضافه کرد: از سوی دیگر دانش‌آموزان نیز باید مانند سفیران ایمنی عمل کرده و آموزش‌هایی که در مدرسه برای مقابله با حوادث و بلایا فراگرفته‌اند را به اعضای خانواده و جامعه انتقال دهند.
 
 ارجمندی در پایان از همه نیروه های امدادی ، نظامی و انتظامی ،آموزش و پرورش، هلال احمر ، بهداشت ، بیمه سلامت و همه کسانی که در این مانور برنامه ریزی نموده اند تشکر و قدردانی نمود.
۸ آذر ۱۴۰۰ ۲۰:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید