اخبار

برگزاری جلسه برنامه ریزی تشییع پیکر یک شهید گمنام در زابل

برگزاری جلسه برنامه ریزی تشییع پیکر یک شهید گمنام در زابل

 جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تشییع پیکر پاک یک  شهید گمنام در شهرستان  زابل به ریاست معاون استاندارو فرماندار ویژه شهرستان زابل، امام جمعه شهرستان  و جمعی از فرماندهان نظامی و مسئولین شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه زابل؛ حسین سنجرانی  در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: عزت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون خون پاک شهدا و روحیه مجاهدت و ایثار آنهاست.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل امنیت امروز کشور را مهمترین و بزرگترین دستاورد شهدا و ایثارگران در جنگ تحمیلی دانست و افزود: به یقین دفاع مقدس مناسب ترین عنوان برای جنگ تحمیلی است.
وی پاسداشت مقام شامخ شهدا را وظیفه همگانی خواند و گفت: ایستادگی، پایمردی، رشادت و حفظ کیان کشور از برجسته ترین صفات شهداست که باید در جهت حفظ و اشاعه آن تلاش کرد.
سنجرانی با بیان اینکه شهدای گمنام همواره مورد احترام و پاسداشت آحاد جامعه قرار دارند، از تشییع و تدفین یک شهید گمنام در زابل خبر داد و گفت: در روز سه شنبه ۶ دی ماه ۱۴۰۱ و همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) یک شهید گمنام دفاع مقدس در شهرستان زابل تشییع و تدفین می شوند.
وی بر لزوم هماهنگی های لازم جهت برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم استقبال از این  شهید دفاع مقدس و حضور حداکثری مردم برای تشییع پیکر آن تاکید کرد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه زابل افزود: برای بزرگداشت مقام شهدای گمنام نباید تنها به تشییع و ساخت المان بسنده شود بلکه باید در همه ادوار به این مهم توجه داشت.
وی همچنین به مقوله طراحی نمادها در حوزه دفاع مقدس و پاسداشت مقام شهدا اشاره و تصریح کرد: جهت بهره گیری از ایده های خلاقانه و برتر می توان نسبت به برگزاری جشنواره و یا اعلام فراخوان عمومی اقدام کرد.
سنجرانی در پایان فراهم نمودن بسترهای لازم برای آشنایی نسل جوان با سیره شهدا و ایثارگران را امری ضروری خواند که باید در جامعه ارزش گذاری شود

۷ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید