اخبار

جلسه شورای ترافیک شهرستان زابل برگزار گردید.

جلسه شورای ترافیک شهرستان زابل برگزار گردید.

جلسه شورای ترافیک شهرستان زابل به ریاست حسین سنجرانی معاون استاندارو فرماندار ویژه و باحضور معین افشار معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه و دیگر اعضا شورا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه زابل، در این جلسه موارد ترافیکی در سطح شهرستان مطرح گردید.
حسین سنجرانی معاون استاندار و فرماندار ویژه زابل گفت:  اصل و مبنای شورای ترافیک، فرهنگ سازی و آموزش است و باید به این دو مقوله توجه ویژه‌ای شود.  همچنین وی ضمن اشاره به آیین نامه اعلام شده از سمت استانداری ادارات متولی هر چه سریعتر اقدامات لازم در خصوص موارد آموزشی و برگزاری همایش ها برای فرهنگ ترافیک با همکاری شهرداری انجام دهند.
حسین سنجرانی در ادامه بیان نمود، ساماندهی میادین شهر و رفع نقاط حادثه خیز  برای کاهش تصادفات  تسهیل در رفت و آمد از اولویت های کاری شورای ترافیک شهرستان باشد و تمام دستگاه ها باید همکاری و هماهنگی لازم در این جهت را با یکدیگر داشته باشند معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل اظهار داشتند: طرح های ترافیکی با پشتوانه مطالعات و نظر کارشناسی می بایست اقدام گردد.
در ادامه ایشان با اشاره به ترافیک شدید میدان پادگان پس از تعریض پیاده راه ها  و افزایش خیابان ها تا فرجه زمان بندی شده شهرداری با نظر کارشناسی در خصوص حذف میدان فوق و اصلاح هندسی آن می بایست اقدام نمایند.
وی همچنین تشریح نمود، با توجه به بررسی های به عمل آمده و گلایه مندی های مردم هر چه سریعتر شهرداری نسبت به برطرف کردن سرعتگاه های غیر استاندارد مطابق نظر پلیس راهور طی مدت اعلام شده اقدام نمایند.
در ادامه همچنین با اعلام نظر اعضا مقرر شد خیابان بعثت یک طرفه و خیابان های شهید مطهری و هامون پس از حذف میدان پادگان یک طرفه به مدت یک ماه آزمایشی انجام شود و تا یک ماه فرصت مطالعه نظر کارشناسی  مبنی بر ایجاد پیاده راه  خیابان فردوسی  از چهارراه شهربانی تا کوچه فرهنگ مصوب گردید.
و در پایان جلسه با عنایت به سامانه رصد ترافیک کشور مصوب گردید گزارش اقدامات صورت گرفته از سمت ادارات متولی مکتوب به دبیرخانه شورای ترافیک ارسال گردد.

۹ آذر ۱۴۰۱ ۰۱:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید