اخبار

نشست خبری معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل با اصحاب رسانه برگزار شد

نشست خبری معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل با اصحاب رسانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری : نشست خبری غلامرضا گنجی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل با اصحاب رسانه در فضای صمیمی برگزار شد.

اصحاب رسانه و شماری از فعالین فرهنگی اجتماعی شهرستان زابل در این دیدارصمیمانه با نگاه مشفقانه به بیان مشکلات و دغدغه های خویش پرداختند.

غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل ضمن قدردانی از حضور اصحاب رسانه از آنان بعنوان چشم بینا و گوش شنوای جامعه یاد کرد که با پایبندی به اخلاق رسانه ای بدنبال تنوین افکار عمومی و آگاهی بخشی به جامعه هستند و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که اهم این مطالب در ادامه آمده است:

باران و آبگرفتگی اخیر در معابر شهر زابل باعث ایجاد خسارات به آسفالت معابر و زیرساختهای شهری حدود 115 میلیارد تومان شده است ،  ترمیم و آسفالت معابر شهر به جهد در دستور کار قرار دارد ،رایزنی های گسترده و سفرهایی نیز  به تهران برای  تامین اعتبار و خرید قیر داشته ایم، که ان شاالله پس از تحقق این مهم آسفالت معابر با قید فوریت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

اعتبارات شهرستان زابل در سال 98  حدود 33 درصد افزایش داشته است و این نشان از توجه دولت و استاندار محترم به شهرستان زابل دارد.

ممنوعیتی برای سوخت گیری خودرو های سنگین در زابل وجود ندارد و هر فردی که اقدام به خرید خودرو سنگین کرده است می تواند در چارچوب قانون در این خصوص اقدام کند.

مکانی برای  ترک اعتیاد  بانوان در شهرستان زابل دایر شده است، همچنین دو مکان نیز برای نگهداری کودکان  بد سرپرست و بی سرپرست در شهرهای بنجار و زابل  وجود دارد  .

براساس اعلام متولیان امر  تا پایان سال جاری عملیات حفاری و لوله گذاری گاز در شهر زابل به اتمام خواهد رسید.در بخش هایی از شهر زابل لوله گذاری گاز به اتمام رسیده است ، درحال حاضر حدود 4 هزار  انشعاب گاز آماده واگذاری است ، اما از سوی مردم استقبال نمی شود ، ضمن اینکه مبلغ ۵ میلیون وام قرض الحسنه با نرخ سود 4 درصد از سوی دولت برای گاز کشی درون منازل اختصاص داده شده  است.

قریب به  70واحد تولیدی فعال و نیمه فعال در شهرستان زابل وجود دارد ، بدنبال رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در این شهرستان هستیم در این رابطه سفرهایی نیز به اصفهان و تهران برای جذب سرمایه گذار داشته ایم ، به تمامی دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است تا مسیر رونق تولید و سرمایه گذاری را هموار سازند.

ساماندهی دست فروشان و میوه فروشان سطح شهر و جابجایی جمعه بازار با اولویت، در دستور کار شهرداری قرار دارد ، 80 غرفه در پارکینگ شهرداری جهت استقرار دست فروشان در حال احداث است.
احداث سرعتکاه در بزرگراه شهید نوری برای جلوگیری از تصادفات و برخورد با کارگران و ماشین آلات راه سازی که مشغول احداث بلوار و میدان رستم در این بزرگراه هستند ، می باشد و پس از پایان عملیات عمرانی از تعداد آنها کاسته خواهد شد ، عدم توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و تخطی از سرعت مطمئنه در این بلوار باعث گردیده در دوسال گذشته بالغ بر 150 کشته و زخمی داشته باشیم.

عمر مفید شبکه فاضلاب شهر زابل بالغ بر 20 سال است که منقضی شده است ، در سفر اینجانب به تهران و پیگیری های انجام شده بهمراه دکتر کیخا نماینده مردم شریف سیستان ، قول مساعد برای رفع این معضل و تامین اعتبار داده شده است و قرار است مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در این خصوص به شهرستان زابل سفر کند.

چهار دفتر تسهیلگری در محلات حاشیه ای  شهر زابل با هدف کمک به توسعه این محلات و مقابله با آسیب های اجتماعی  دایر شده است.

دولت دوازدهم تا کنون  ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی با نرخ سود اندک در شهرستان زابل پرداخت کرده است. در راستای حمایت از تولید کنندگان بومی ، به آموزش و پرورش  ابلاغ شده است لباس فرم مدارس حتما در شهرستان زابل و توسط تولیدی های این شهرستان دوخته شود.

کاهش پرواز های فرودگاه زابل یکی از مشکلات مهم منطقه است مجدانه در حال پیگیری ورفع این مشکل هستیم که در همین رابطه معاون سازمان  هواپیمایی کشور به زابل سفر خواهد کرد .

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان زابل بزودی معرفی خواهد شد.بدنبال برگزاری انتخابات پرشور و باشکوه ، در چارچوب قوانین و مقررات در شهرستان زابل هستیم، اجازه نخواهیم داد عده ای در راستای اهداف دشمنان انقلاب اسلامی به انتخابات خدشه وارد کنند.

بازدیدهای سرزده از ادارات شهرستان زابل با هدف خدمت رسانی  بهینه و تکریم شایسته مردم در دستور کار قرار دارد.

سلامت مردم خط قرمز مااست ، با صنوفی که سلامت مردم را به مخاطره می اندازند و اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند ، برخورد خواهد شد.

دولت از هیچ کوششی برای توسعه منطقه سیستان و بهبود معیشت مردم نجیب این سرزمین اسطوره ای و لایتمدار فروگذار نکرده است ، در شرایط فعلی که تحریمهای ظالمانه آمریکا به اوج رسیده است ، همه باید در کنار دولت برای تعالی و سربلندی ایران و ایرانی تلاش کنند تا از این پیچ و آزمون نیز همچون گذشته به راحتی عبور کنیم.

از رسانه هایی که با پایبندی به اخلاق رسانه ای بدنبال پرتوافکنی و آگاهی بخشی به جامعه هستندحمایت و از آنها  تقدیر می کنیم  ، برای توسعه شهرستان و حل مشکلات مردم دست یاری و همراهی به سوی کسانی که دل در گرو عمران و آبادانی سیستان سرفراز دارند دراز می کنیم .


sapp.ir/farmandarizabol

۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۲۰:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید