اخبار

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زابل تشکیل جلسه داد

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زابل تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری " انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زابل ، صبح امروز سه شنبه به ریاست غلامرضا گنجی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل و با حضور زارعی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و دیگر اعضای این انجمن در فرمانداری زابل تشکیل جلسه داد.

غلامرضا گنجی در این جلسه اظهار داشت : فضای مجازی با تمام فواید و مضرات آن باعث تغییر فرهنگ کتابخوانی در جامعه شده است.

رییس انجمن کتابخانه های عموی شهرستان زابل با بیان اینکه سرانه مطالعه در شهرستان زابل باید به حد مطلوب برسد و همه ی دستگاه ها با همیاری یکدیگر در این مهم سهیم باشند ، خاطر نشان کرد : نقش آموزش و پرورش در تحقق این امر و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی حاِئز اهمیت است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان افزود :  برای تالیف و چاپ کتب ابتدا باید نیاز سنجی شود و سپس براساس خواسته و نیاز اقشار مختلف جامعه ، اقدام  به تدوین و نشر کتب شود.

فرماندار شهرستان زابل تاکید کرد : شهرداریهای شهرستان زابل در خصوص پرداخت هزینه نیم درصد کتابخانه ها اقدام کنند چرا که این مبالغ قابل توجه برای شهرداریها نیست ، اما در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه بسیار اثر گذار است.

زارعی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه از تدوین سندی در بخش  اوقات فراغت  ، در سال 98 خبرداد که به ارتقاء سواد علمی و آموزشی  دوستداران فرهنگ کتاب و کتاب خوانی کمک شایانی خواهد کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان افزود : با هدف بهره مندی هرچه بیشتر روستاییان از نعمت کتاب ، ایستگاه های مطالعه از درون شهرها جمع آوری و در روستاها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید