اخبار

کسب مهارت برای افراد جامعه ضروری است

کسب مهارت برای افراد جامعه ضروری است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری” غلامرضا گنجی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل روز پنجشنبه (۳ مرداد ماه) در دیدار با خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان و هیات همراه ضمن تبریک هفته ملی مهارت گفت: کسب حداقل یک مهارت توسط هر فرد در جامعه ضروری است و در راستای توسعه آموزش های مهارتی بایستی مباحث اطلاع رسانی و جلب مشارکت برای آموزش گسترش یابد تا همه بتوانند از امکانات مراکز آموزشی به سهولت و بهترین شکل استفاده نمایند.

🔻رئیس کمیته اشتغال شهرستان زابل با بیان اینکه اگر به موضوع مهارت آموزی با توجه به نیاز بازار توجه شود قطعا نرخ بیکاری نیز کاهش می یابد، تصریح کرد:یکی از راه های بالفعل رساندن ظرفیت های شهرستان ، تقویت آموزش های فنی و حرفه ای و حمایت از مهارت آموزان است که در این خصوص تسهیلات اشتغال زایی دولتی به افراد آموزش دیده و دارای مدرک و گواهینامه مهارت پرداخت شده است.

🔻معاون استاندار سیستان و بلوچستان ورود دانش آموختگان دانشگاهی به مراکز فنی و حرفه ای برای جبران خلاء کسب مهارت در دوران تحصیل را قابل توجه دانست.

♦️شایان ذکر است : پس از این دیدار نمایشگاه دستاورد های زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست مهارت آموخته توسط مربیان فنی و حرفه ای در پایگاه های اجتماعی بهزیستی حاشیه شهر (عرفان و شهدای تاسوکی ) در هفته ملی مهارت مورد افتتاح قرار گرفت.

مدیرکل فنی و حرفه ای

۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید