اخبار

با حضور معاونت بازرسی وزارت کشور " آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص معضل خشکسالی منطقه سیستان مورد بررسی قرار گرفت

با حضور معاونت بازرسی وزارت کشور " آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص معضل خشکسالی منطقه سیستان مورد بررسی قرار گرفت
به گزارش روابط عمومی فرمانداری  " صبح امروز شنبه (19 مردادماه) جلسه بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص خشکسالی سیستان با حضور فرخی معاون بازرسی وزارت کشور، گنجی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل ، فرمانداران شهرستان های حوزه سیستان ،تجلیلی مدیرکل مدیریت عملکرد ،بازرسی و امور حقوقی استانداری و شماری از اعضای شورای اداری منطقه سیستان در سالن اجتماعات فرمانداری زابل برگزار شد.

فرماندار شهرستان زابل با اشاره به اهمیت و جایگاه استراتژیک منطقه سیستان ، گفت : سیستان که روزی از آن بعنوان انبار غله آسیا یاد می شده و از برکت دریاچه هامون اقتصاد مردم آن برپایه کشاورزی ، دامداری و صیادی بوده است ، در حال حاضر با بیش از دو دهه خشکسالی مواجه گردیده ، به گونه ای که آثار مخرب خشکسالی و شرایط بد جوی بر زندگی مردمان نجیب این دیار سایه افکنده است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد : در کنار توجه ویژه و  اقدامات ارزشمند نظام از جمله گازرسانی ، طرح 46 هزار هکتاری ، حفر چاه ژرف و چاهک های کشاورزی ، اجرای خط آهن ، تسهیلات اشتغالزایی و ... بازهم مردم  ولایتمدار این خطه نیازمند کمک و همیاری بیش از پیش هستند.

حسن فرخی معاون بازرسی وزارت کشور نیز در این جلسه اظهار داشت : در اواخر سال گذشته بارندگی و سیلاب در برخی از استان های کشور علیرغم اینکه خسارات هایی در بر داشته است به تنش کم آبی و خشکسالی نیزپایان داده است.

وی افزود : خشکسالی باعث گردیده که برخی از مدیران غافل شوند و  وظایف خود را به درستی انجام ندهند،مانند عدم لایروبی و نظارت بر تصرفات و ساخت و سازهای حاشیه و بستر انهار و رودخانه ها که در سیل اخیر کشور از این بابت ضرر و زیان فراوانی حاصل شده است.

معاونت بازرسی وزارت کشور بیان داشت : بهترین شیوه مدیریت خشکسالی و حل مشکلات استفاده از مدیران و کارشناسان بومی و تجربیات آنها است ، چرا که این افراد مشکلات را با تمام وجود خود لمس کرده و می دانند که با چه شیوه و تدبیری می توان بر این مشکلات فائق آمد.

گفتنی است:  در این جلسه فرمانداران و مدیران نیز به بیان مشکلات ، راهکارها و اقدامات صورت گرفته در خصوص معضل خشکسالی سیستان پرداختند.

Sapp.ir/farmandarizabol
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید