اخبار

اعتیاد از مهمترین آسیب‌ های اجتماعی در جامعه محسوب می شود

اعتیاد از مهمترین آسیب‌ های اجتماعی در جامعه محسوب می شود

فرماندار شهرستان زابل گفت : اعتیاد از مهمترین آسیب‌ های اجتماعی در جامعه محسوب می شود که به سبب ویژگی‌های ذاتی خود، اغلب با سایر آسیب‌ها همراه بوده و کانون گرم خانواده را متلاشی و جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

غلامرضا گنجی در جلسه بررسی  و ارائه راه کارهای کاهش آسیب های اجتماعی و  پیشگیری ، مقابله و درمان بیماری اعتیاد که با حضور ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل  ، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌ ، مدیر کل بهزیستی و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل در محل فرمانداری برگزار شد ، اظهار داشت : توجه به اهمیت آسیب های اجتماعی و پیشگیری و مقابه با آن نیاز به تفکری جامع و عزمی جهادی دارد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد : اعتیاد از مهمترین آسیب‌ های اجتماعی در جامعه محسوب می شود و به سبب ویژگی‌های ذاتی خود، اغلب با سایر آسیب‌ها همراه بوده که کانون خانواده را متلاشی  و جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

فرماندار شهرستان زابل  افزود : در برخورد با این آسیب  هر سازمان و ارگان به هر میزان که دچار کج روی شود در جامعه تولید نا امنی می کند و می توان با تلاش و اقدامات پیشگیرانه سطح مصرف و وابستگی به این پدیده خانمان سوز را کاهش داد.

در پایان جلسه حاضرین  از مرکز ساماندهی کودکان کار (خیابانی) بنجار،مرکز توانمند سازی و جامعه پذیری معتادین بهبود یافته بازدید ، مرکز گذری کاهش آسیب (dic) و مرکز ترک اعتیاد خانه امید نیاتک ازدید بعمل آوردند.

شایان ذکر است با پی گیرهای صورت گرفته از سوی فرماندار شهرستان زابل و قول مساعد مسئولان مربوطه در سفر امروز به شهرستان زابل ، مقرر شد  پذیریش بیماران مبتلا به اعتیاد در کمپ نیاتک  به 200 نفر و مراکز mmt  و dic  افزایش یابد و از سایر پتانسیل های موجود برای کاهش آسیب های اجتماعی در این شهرستان نیز استفاده شود.

Sapp.ir/farmandarizabol 

Zabol.sbportal.ir

۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید